NIE! Dla spalarni opon!

archiwum prywatne

W Kiełbasinie (gm. Chełmża) planowana jest budowa spalarni opon. Jak pisze w swoich mediach społecznościowych Mateusz Machowski, inicjator protestu, problem nie dotnie wyłącznie okolicznych mieszkańców.

Mateusz Machowski

Problem nie dotyczy tylko nas, ale także ciebie – Mieszkańcy Torunia i okolicznych miejscowości. Zanieczyszczenia związane z budową i funkcjonowaniem zakładu spalania opon mimo zastosowanych specjalistycznych filtrów będą miały szkodliwy wpływ na okoliczne:
jeziora(Chełmżyńskie, Kamionki, Grodno, Mlewiec), naszą słynną strugę Toruńską, lasy, zwierzęta, gleby, i to co najważniejsze – NASZE ZDROWIE!

W sieci pojawiła się petycja mająca na celu zablokowanie wspomnianej inwestycji. Podpisało ją już ponad 880 osób (11.02.2022). W ostatnich dniach odbyło się także spotkanie informacyjne dla mieszkańców.

Dariusz Pawlak – Radny Gminy Chełmża

Działka na której planowana jest inwestycja znajduje się w sąsiedztwie lasu, a w niedalekiej odległości jest także kilka jezior wykorzystywanych na cele turystyczne oraz przepływa struga toruńska. Mieszkańcy obawiają się, że planowana inwestycja przyczyni się do degradacji środowiska i dotknie również gminy ościenne jak i mieszkańców Torunia.

Zachęcamy do wsparcia inicjatorów akcji.

Link do petycji -> www.petycjeonline.com/stop_spalarni_opon_w_kielbasinie

0 odpowiedzi na “NIE! Dla spalarni opon!”

Editor's pick